Doprava zdarma nad 1 490 Kč / 65 €! Vzorek ke každé objednávce dle vlastního výběru zdarma.

7 tipů jak na dlouhé a zdravé vlasy

 

7 TIPŮ PRO DLOUHÉ A ZDRAVÉ VLASY

 

Pokud sníte o dlouhých, zdravých a lesklých vlasech, pak není lepší čas začít o ně správně pečovat, než teď! 

Ani dlouhé, ani zdravé vlasy nepřicházejí ze dne na den. Cesta k nim je především o začlenění dobrých návyků do své rutiny péče o vlasy. Sestavili jsme 7 dobrých návyků, které vám pomohou dosáhnout zdravých, lesklých a dlouhých vlasů.

Pokud už je to dlouho, co jste si nechali ostříhat konečky, nechte si je zastřihnout co nejdříve. Je to zvláště důležité, pokud si přejete nechat narůst dlouhé vlasy.

 

1. POUŽÍVEJTE ZDRAVÉ PRODUKTY NA VLASY

Produkty na vlasy často obsahují složky, které vašim vlasům dlouhodobě neprospívají, usazují se na pokožce hlavy jako film a brání jí dýchat. Když vaše pokožka hlavy nemůže dýchat, růst vlasů je oslaben. Vybírejte si raději zdravé kvalitní produkty. Stačí jich navíc menší množství, čímž jsou i udržitelnější. Produkty ZENZ Organic žádné tyto složky neobsahují, jsou navrženy pro zdraví vlasů, pokožky hlavy i naší planety. Vhodné produkty ZENZ pro své vlasy a pokožku hlavy si vyberte z kategorií zde.

 

2. OMEZTE VYSTAVOVÁNÍ VLASŮ TEPLU

Jak horká voda ve sprše, tak teplo stylingových nástrojů vlasy namáhají. Vysoké teploty vlasy vysušují a suché vlasy jsou matné a snadněji se lámou. Pokud jsou cílem dlouhé, zdravé vlasy, nejde to dohromady.

Při mytí vlasů místo toho používejte raději vlažnou vodu a nechte vlasy uschnout na vzduchu nebo je vyfénujte při nízké teplotě. Věnujte svým vlasům při fénování mimořádnou péči. Fénujte je ve směru růstu vlasů a ze vzdálenosti 15ti centimetrů. Při tepelné úpravě vlasů používejte přípravky s termální ochranou, jako např. hedvábný protein. Zde naleznete naše stylingové produkty s termální ochranou.

 

3. ZAŘAĎTE DO SVÉ RUTINY VLASOVÁ OŠETŘENÍ 

V rutině vlasové péče se bez ošetření se neobejdeme. Tvrdá voda z vodovodu, vodní kámen, změny teploty vzduchu, prach a styling způsobují  opotřebení vlasů. 

Udělejte si z vlasového ošetření rituál. Jak často vaše vlasy kúru potřebují, závisí na vašem typu a aktuálním stavu vlasů. Pro začátek je dobré organické ošetření ZENZ Treatment Pure č. 03 používat jednou týdně. Obsahuje bezlepkový pšeničný protein, který pomáhá obnovit a posílit vaše vlasy.

 

 

4. OZDRAVTE SVOU POKOŽKU HLAVY 

Vlasy rostou mezi 0, 5 až 1, 5 cm za měsíc. Rychlost závisí na několika různých faktorech. Do hry vstupuje jak věk, pohlaví, tak typ vlasů. Na vaše vlasy, ale působí i stres a nemoci. 

Velmi často, je ale snížený růst vlasů důsledkem špatné péče o vlasy a pokožku hlavy. Čím více budete pečovat o svou pokožku hlavy, tím lépe budou vaše vlasové folikuly schopné udržovat optimální růst

Postarejte se proto o to, aby vaše pokožka hlavy byla čistá a zdravá. Ošetření Treatment Pure č. 03, jak uvedeno výše, působí blahodárně i na pokožku hlavy. Jenou za čas ho zkombinujte s hloubkovou čisticí kúrou, abyste se zbavili všeho, co váš šampon neodstraní. Doma můžete použít ZENZ Organic Hair & Scalp Rinse Fresh Herbs no. 87, a v salonech ZENZ si můžete rezervovat čas na prémiovou detoxikační kúru a užít si rozmazlování. 

Masáž pokožky hlavy je pro růst vlasů opravdu přínostná. Když masírujete pokožku hlavy, stimulujete krevní oběh. Zvýšený průtok krve do vlasových folikulů přináší kyslík a živiny, čímž pomáhá posílit růst vlasů.

 

5. POUŽÍVEJTE VHODNÉ NÁSTROJE NA ÚPRAVU

Kvalitní kartáč na vlasy je nutností. Příliš mnoho kartáčů vystavuje vlasy zbytečnému opotřebení. Proto doporučujeme kartáč s kančími štětinami. Extrémně jemný kartáč, který kromě toho, že je neuvěřitelně účinný, také distribuuje přírodní maz z vaší pokožky hlavy do zbytku vlasů, což pomáhá pečovat o vlasy a dodává jim lesk.

Při česání vlasů vždy začněte od konců a postupujte postupně nahoru, abyste předešli tomu, že vlasy přetrhnete tím, že se pokusíte vlasy pročesat jedním pohybem shora dolů.

Vlasové gumičky mohou také poškodit vaše vlasy. Proto byste měli zvolit jemné gumičky, tj. gumičky bez kovového zapínání. Nezapomeňte také obměňovat umístění culíku či drdolu, aby vlasy nebyly sepnuty pokaždé na stejném místě.

 

6. VYHNĚTE SE PERMANENTNÍ BARVĚ NA VLASY

Barva na vlasy může obsahovat škodlivé chemikálie, které mohou vlasy vysušovat a oslabovat, což usnadňuje třepení a lámání. Pokud si chcete nechat barvit vlasy, je důležité, abyste si vybrali barvu, která neproniká hluboko do vlasu. Jinými slovy, měli byste se vyhýbat trvalým barvám na vlasy.

 

7. JEZTE ZDRAVĚ A RELAXUJTE

Možná je to nejstarší známá rada, ale platí. Zdravá pestrá strava, spánek a relaxace pomáhají i vašim vlasům, stejně tak, jako je to znát na pleti.

 

 

 
  • Řadit dle:
  • 7 položek celkem

Stránka 1/1