Doprava zdarma od 1 490 Kč / 55 Eur!

CO ZPŮSOBUJE LUPY?

CO ZPŮSOBUJE LUPY?

Suchá, svrbivá a podrážděná pokožka je častým problémem a může být způsobena širokou škálou faktorů. Porozumnění spouštěcím mechanismům lupů je prvním krokem pro redukci lupů a zdravější pokožku.

MALASSEZIA

Malassezia je kvasinková houba, která přirozeně žije na pokožce hlavy lidí a obvykle nezpůsobuje žádné problémy. Může se však stát, že se její růst vymkne kontrole a začne se živit oleji produkovanými vlasovou folikulou. Tím dojde k podráždění pokožky hlavy a aktivuje se růst nových kožních buněk. Tyto nové kožní buňky však brzy odumřou, odloupnou se a olejem z pokožky vlasy se slepí a vytvoří šupinky.

SUCHÁ POKOŽKA

Suchá pokožka a vnější faktory jsou běžnou příčinou svrbivé, šupinkaté pokožky hlavy. Udržujte proto pokožku hlavy dobře hydratovanou a používejte vlasovou péči bez obsahu sulfátů a vysušujících činidel.

MASTNÁ POKOŽKA (SEBOROICKÁ DERMATITIDA)

Seboroická dermatitida může způsobit zarudnutí a svrbění pokožky hlavy i dalších částí těla. Pyrition zinku, který je obsažený v kondicionéru Caviar Clinical Dandruff Control, je protikvasinkový komplex, který je známý svými protizánětlivými a zklidňujícími účinky na pokožku trpící seboroickou dermatitidou.

STRAVOVACÍ NÁVYKY A DIETA

Strava bohatá na kvasnice a cukry může způsobit propuknutí seboroické dermatitidy. Tento stav můžete eliminovat protikvasinkovou dietou bohatou na zeleninu.

DRÁŽDIVÉ INGREDIENCE

Šampony, které obsahují nešetrné ingredience, jako jsou sulfáty, mohou podráždit pokožku a způsobit vznik lupů. Ingredience jako je kyselina salicylová, nacházející se v šamponu Caviar Clinical Dandruff Control, jsou účinným způsobem pročišťování pokožky hlavy a redukce usazených lupů.

NEDOSTATEČNÉ MYTÍ

Pokud si nemyjete vlasy dostatečně často, může to vést k nahromadění mazu a odumřelých kožních buněk, které pak vytváří lupy.

NEDOSTATEČNÉ ČESÁNÍ

Pravidelné česání / kartáčování vlasů pomáhá zbavit se odumřelých kožních buněk. U lidí, kteří si vlasy málo česají, je vyšší pravděpodobnost výskytu lupů.

DALŠÍ KOŽNÍ PROBLÉMY

U lidí trpících lupénkou, ekzémem nebo dalšími kožními problémy může být zvýšená pravděpodobnost výskytu lupů.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.