Pokud přetržené lano opravíme pouze po ose x (šířce), nenabude ztracenou sílu, až jej příště půjdete zatáhnout. Ale opětovné propojení podél osy y (délka) obnoví schopnost vlasů odolávat síle.

A co produkty budující vazby (tzv. bond buildery)? Ty mi kryjí záda, ne?

 

K18_hair breakage

 

BOND BUILDERY OPRAVUJÍ PORUŠENÉ VLASY POUZE ČÁSTEČNĚ

Produkty obnovující vazby spojují proteinové řetězce horizontálně (přes osu x), ale nedělají nic pro posílení vertikálního poškození (podél osy y nebo délky). Pro obnovení síly a pružnosti poškozených vlasů musí produkty znovu vytvořit vazby v rámci keratinových řetězců A mezi disulfidovými vazbami.

Zůstaň tady s námi.

Když vlasy procházejí chemickým zpracováním nebo odbarvováním, keratinové řetězce, které tvoří vnitřní strukturu vlasových pramenů, se zlomí. Ve vlasech fungují keratinové řetězce jako nejmenší vlákna v provazu, která se spojují do svazků, což přispívá k jejich síle. Jsou základní jednotkou, která tvoří všechny vlasy.

Když se tyto oslabí, vlasy ztratí svou odolnost. Disulfidové vazby jsou také narušeny během chemických služeb, ale spíše na povrchové úrovni. Když uměle znovu spojíte disulfidové vazby, účinek se projeví pouze podél osy x vlasu, přičemž se ignoruje přerušení probíhající podél osy y.

Disulfidové vazby by ve výsledku měly hrát v příběhu zdraví vlasů pouze podpůrnou roli. Narušení a polámaní podél osy y (délka) musí být opraveno nebo znovu spojeno, aby se obnovila pevnost a pružnost vlasů nebo, jak to rádi nazýváme, skutečně zdravé vlasy.