Doprava zdarma nad 1 490 Kč / 55 €! Vzorek ke každé objednávce dle vlastního výběru zdarma.

Udržitelnost

V dnešní době je to takové módní slovo. Kdo by nechtěl při změně některé části své rutiny přejít na zelenou? Chápeme to, udržitelná krása nás vnitřně posiluje, ale kosmetický průmysl, je HLAVNÍM přispěvatelem k tomu, proč vůbec mluvíme o udržitelnosti na prvním místě.

Měli bychom vás varovat, že toto nebude vaše běžná konverzace o udržitelnosti – jsme to koneckonců my. Chceme vést nový druh konverzace skrze objektiv vlasů; to je to, co známe, co milujeme, a je to způsob, který může mít smysluplný dopad. Pojďme na to.

 

Pravda o zelené kráse

Krize změny klimatu nutí lidi přehodnotit své rutiny a sáhnout po produktech šetrných k planetě. Bohužel termíny jako „zelená“ a „čistá“ krása nejsou regulovány, takže značky toho mohou využít pomocí greenwashingu (předávání zavádějících informací o jejich taktice šetrné k životnímu prostředí) a zároveň řídit nadměrnou spotřebu a plýtvání. Ironické, že?

Tento příběh podporuje vícekrokové rutiny, které ne vždy potřebujete, a zároveň tvrdí, že je lepší pro vás + planetu. A s vícekrokovými rutinami přichází velké množství odpadu. Vzpomeňte si na všechna ta nerecyklovatelná víčka, vícevrstvé krabice a celofán, které končí na našich skládkách a v oceánech. Fuj.

Je čas změnit způsob, jakým přemýšlíme o kráse. Což nás vede k dalšímu bodu konverzace, k „organickým“ produktům a produktům zaměřeným na přírodní složky.

Přemýšlejte o tom takto: pokud vaše denní vlasové sérum obsahuje růžový esenciální olej, znamená to, že 4,5 tuny okvětních lístků růže bylo extrahováno a zlikvidováno, aby se vyrobila pouze 450 g růžového oleje, podle údajů shromážděných Byrdie (pzn. jedna z největších beauty webových stránek). To velmi zatěžuje naše přírodní zdroje, jako je voda, využívá mnoho energie a vytváří uhlíkové emise a odpad, což není udržitelné.

 

Biotechnologie je cesta vpřed

Je na čase, abychom otřásli naší dlouhodobou závislostí na kosmetické chemii + tradiční procesy vývoje produktů, které jsou náročné na zdroje.

Místo pomalého napravování chyb špatné etiky v minulosti může pokrok v biotechnologické výrobě přinést rostlinné benefity, které milujete, aniž by docházelo k namáhání našich přírodních zdrojů. Posun ke světu, který se může více spolehnout na biotechnologickou produkci, sníží plýtvání a poptávku v již zdaňovaném dodavatelském řetězci.

 

méně je více pro vaše vlasy + planetu

Největší tajemství udržitelnější budoucnosti? Radikální jednoduchost! Zdravé vlasy potřebují méně. Velké beauty společnosti prodávají tyto falešné sliby s greenwashing rotací, takže kupujete více, než potřebujete. Když se nad tím opravdu zamyslíte, jedna vlasová rutina s 10 produkty je docela náročná na spotřebu zdrojů, což není dobré pro vás, vaše vlasy, planetu ani vaši peněženku.

10kroková rutina s nadměrným používáním produktů může narušit přirozenou rovnováhu vlasů i vlasové pokožky. To vaše vlasy zatěžuje, takže se zdá, že potřebují ještě více, což vyžaduje, abyste na jejich zkrocení použili více produktu, energie a času, a tím poháněli začarovaný kruh.

 Sustainability_cycle_1

 Zdravé vlasy = použití méně produktu - menší využití přírodních zdrojů - nižší spotřeba energie - méně odpadu  

Stručně řečeno: Je to malý krok, ale používáním produktů, které rozumí biologii vašich vlasů a poskytují optimální zdraví vlasů, můžete zmírnit potřebu nadměrného používání produktů, zdrojů, energie a odpadu. Říkejte nám blázni, ale to zní udržitelně.