Doprava zdarma pro objednávky nad 990 Kč/39 Eur!

Řada Caviar RepaiRx

REPAIRX - pro vlasy bez poškození!

Pro zdravé vlasy bez poškození. Složení napěchované posilujícími proteiny, které bojuje s poškozením na mikroskopické úrovni a navrací vlasům jejich zdraví a krásu. Klinicky ověřené snížení lámavosti vlasů o 95 % (*). Již po prvním použití 90 % (**) žen uvedlo, že jejich vlasy působí regenerovaně a získaly více: síly, uhlazení hrubých vlasů, jemnosti a lesku. Tyto regenerační produkty jsou doporučovány hlavně pro poškozené vlasy.

*Na základě externí klinické studie v porovnání s neošetřenými vlasy. **Na základě externí studie spotřebitelů vs. neošetřené vlasy. Individuální výsledky se mohou lišit.

Návrh bez názvu-3_3

Vlas je tvořen třemi vrstvami: dření, kůrou a kutikulou. Vlasová dřeň je jádrem vlasového vlákna a je obklopena kůrou. Ta je zodpovědná za sílu, pružnost, objem a texturu vlasu, a pokud je poškozená, stává se slabou, křehkou a náchylnou k lámání. Nejdůležitější vrstvou je kutikula - vnější ochranná vrstva vlasu. Kutikula je tvořena vzájemně se překrývajícími vrstvami proteinu (keratinu), které naléhají jedna na druhou jako tašky na střeše. Když je vlas poškozen vlivy, jako je barvení vlasů nebo tepelný styling, kutikula se začne trhat a nechá vnitřní část vlasu náchylnou k poškození. To může vlas negativně ovlivnit následujícími způsoby:

Ztráta lesku

Zdravé vlasy jsou lesklé, protože se vrstvy kutikuly vzájemně překrývají a vytváří zrcadlící
plochu. Když jsou vrstvy nadzvednuté, natržené nebo chybí úplně, světlo se neodráží a vlasy vypadají
matně a mdle.

Vysušení

Kutikula je zodpovědná za udržení vlhkosti uvnitř vlasu. Pokud jsou v kutikule mezery a trhliny, vlas se stane porézním a není schopný udržet vlhkost. Výsledkem jsou suché a křehké vlasy.

Lámání

Poškození kutikuly nebo kůry je příčinou slabých, křehkých a lámavých vlasů.
Roztřepené konečky: Když se kutikula na konci vlasové vlákna „opotřebuje“, vnitřní část vlasu je najednou zanechána nechráněná. Proto se kůra třepí a výsledkem jsou roztřepené konečky.

Hrubá textura

Když je vlas poškozený, taškovité vrstvy kutikuly se nadzvednou nebo se zcela odlomí, čímž ve vlasu vzniknou mezery.
Ve výsledku vlasy působí hrubým dojmem.

Snížená poddajnost

Poškození kutikuly a/nebo kůry vede k roztřepení a trhlinám ve vlasovém vláknu. Tato nesourodá vlákna se pak
zadrhávají o jiná poškozená vlákna, tahají za sebe navzájem a snižují poddajnost. Vlasy se snadno zacuchávají a obtížně se rozčesávají.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.